top of page

PRANIE PRODUKTÓW

Wskazania ogólne dotyczące zasad konserwacji wyrobów marki Torpol

Produkty Torpol można prać w pralce w temperaturze do 30°C, a następnie suszyć mechanicznie w suszarce lub w sposób tradycyjny.

 

Przed praniem należy pamiętać o zapięciu taśm typu rzep czy zamków. Trzeba też mieć na względzie, że metalowe zapięcia mogą spowodować uszkodzenia innych produktów. Z tego powodu zaleca się, aby wyroby, posiadające wyżej opisane elementy, a także podobne były konserwowane osobno.

 

Wskazane jest grupowanie produktów pod względem kolorystycznym, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów białych, które należy prać osobno.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi, dotyczącymi zasad konserwacji wybranych grup produktowych.

Konserwacja wyrobów z materiałem Evolon®

W związku z niezwykle wysoką chłonnością materiału Evolon® oraz jego zdolnością absorbowania cieczy do 400% własnej masy, zaleca się kontrolę ilości wody  pralce i ewentualne jej uzupełnienie!

Konserwacja wyrobów z dzianiną wełnianą, ze skórą owczą oraz nauszników

Produkty ze skórą owczą lub dzianiną wełnianą (czapraki, pady /podkładki pod siodło, ochraniacze), a także nauszniki można prać w pralce w temperaturze do 30°C, ustawiając program dla wełny przy użyciu delikatnych środków przeznaczonych do prania wełny.

Możliwe jest suszenie w suszarce bębnowej przy zastosowaniu programu do wełny. Można też suszyć w sposób tradycyjny na powietrzu. W żadnym przypadku nie należy suszyć bezpośrednio na kaloryferze, na innych urządzeniach grzejących, czy bezpośrednio na mocnym słońcu.

Z ochraniaczy typu Hoof Care lub Leg Care przed przystąpieniem do konserwacji należy wypiąć wkłady wewnętrzne, a następnie, w celu uzyskania lepszych efektów, prać i suszyć je osobno, zgodnie z powyższymi wskazaniami.

  • Przesuszenie wyrobu ze skórą owczą prowadzi do zesztywnienia (odkształcenia) produktu, a w konsekwencji do utraty jego właściwości użytkowych. 

  • Wysoka temperatura, zarówno prania, jak i suszenia w przypadku wyrobów z dzianiną wełnianą powoduje filcowanie (zbijanie się) włókien.

Konserwacja wyrobów w pokrowcach, tj. Pad Memory, Pad Lateksowy, Pad Korygujący itp.

Przed przystąpieniem do konserwacji padów (podkładek pod siodło) należy rozpiąć pokrowiec i wyjąć z niego piankowe wkłady. Z pozbawionymi wkładów padami należy postępować zgodnie ze wskazaniami ogólnymi, dotyczącymi konserwacji wyrobów Torpol.

Wkłady nie wymagają tak częstej konserwacji jak pokrowce. W razie potrzeby można je zamoczyć w wodzie w temperaturze nie wyższej niż 30°C z dodatkiem delikatnych środków piorących, odczekać, zmienić wodę, płukać do momentu pozbycia się detergentów, a następnie wysuszyć w sposób tradycyjny.

Po wysuszeniu wszystkich elementów wewnątrz pokrowca należy umieścić wkłady, formując je w taki sposób, aby były równomiernie rozłożone. Należy pamiętać, że nie powinny być zagniecione czy pofałdowane.

 

 

Konserwacja wyrobów magnetycznych

Z wyrobami magnetycznymi należy postępować zgodnie ze wskazaniami ogólnymi, dotyczącymi konserwacji wyrobów Torpol.

Wyjątek stanowią z zapinanymi na zamek kieszeniami oraz , w których umieszczone zostały magnesy spiralne Bioflex Mega Spiral (NMB). Przed praniem zalecane jest ich wyjęcie.

Po wysuszeniu produktów należy rozmieścić magnesy we właściwych miejscach.

Konserwacja wyrobów stajennych

Przed przystąpieniem do konserwacji wyrobów stajennych należy usunąć elementy, takie jak: wkłady poliuretanowe – w torbach, drewniane drążki – w torbach, wieszakach. Opróżnić wszystkie kieszenie, etc., zapiąć rzepy, zamki itd., a następnie postępować zgodnie ze wskazaniami ogólnymi, dotyczącymi konserwacji wyrobów Torpol.

Po wysuszeniu produktów należy ponownie umieścić wkłady, drążki i inne elementy ruchome we właściwych miejscach.

 

Dodatkowe informacje:

  • Baranizowanie się i uwalnianie się włosa w wyrobach z dzianiną wełnianą jest procesem naturalnym.

  • Dzianiny wełniane oraz skóry owcze posiadają specyficzny zapach.

  • Magnesy typu NMA i NMB nie tracą swoich właściwości w trakcie procesu konserwacji. Magnesy typu NMA zostały odpowiednio zabezpieczone, a następnie umieszczone w wyrobach w sposób trwały. Nie wyjmuje się ich w trakcie konserwacji.

  • Produkty z zapięciami typu rzep dobrze jest umieścić w worku do prania, dzięki czemu nie zniszczymy zarówno ich, a także innych wyrobów, pranych lub suszonych w tym samym czasie.

  • Delikatne produkty typu nauszniki zalecamy konserwować w workach do prania.

  • Stosowanie się do powyższych zaleceń w znacznym stopniu wydłuży czas użytkowania wyrobów marki Torpol.

bottom of page